Zb±szyń :: Zb±szyńskie rozgrywki piłki nożnej halowej

Komunikat ze zb±szyńskich rozgrywek piłki nożnej halowej " KUVERT LIGA "
- 2010/2011

Zakończyły się rozgrywki Zb±szyńskiej Ligi Piłki Nożnej Halowej. W tym roku nosiły one nazwę " Kuvert liga ". To dzięki dużemu wsparciu i zaangażowaniu się w działalno¶ć na rzecz rozwoju halowej piłki nożnej w naszej gminie firmy "Kuvert Polska".
Do V już edycji rozgrywek zgłoszono aż 26 drużyn ze Zb±szynia, Zb±szynka, Kręcka, Kosieczyna, Zakrzewa, Przyprostyni Jastrzębska, Strzyżewa i Trzciela. Zostały one podzielone na I, II i po raz pierwszy III ligę. W lidze III graj± wył±cznie nowe zespoły, które zgłosiły chęć udziału w bież±cym sezonie. Liga I i II to drużyny już dobrze znane w zb±szyńskich rozgrywkach.
Rozgrywki rozpoczęto w niedzielę 28 listopada 2010. Kontynuowane były one prawie w każdy weekend i zakończył się w niedzielę 23stycznia 2011 roku.
We wszystkich ligach poziom był bardzo wyrównany, a o końcowej kolejno¶ci zdecydowały ostatnie pojedynki.
Pierwsz± ligę wygrał Ogień w Szopie po zwycięstwie nad Blokersami 4 do 1 w ostatniej kolejce spotkań. Drugie miejsce przypadło Old Boy, trzecie Blokersom.
Liga druga zakończyła się zwycięstwem Promila Zakrzewo przed Kuvert - Woda w Stodole i Poszli z Dymem.
Trzecia ligę wygrał zespół Lux Torpeda, przed RJ i Skorumpowanymi.
Dwa pierwsze zespoły z II i III ligi uzyskały prawo gry w przyszłym sezonie w wyższej klasie rozgrywek.
Ponad 300 zgłoszonych zawodników rozegrało w sumie 100 meczy ligowych. Najlepsze zespoły zostały nagrodzone pami±tkowymi dyplomami i pucharami, które wręczali Burmistrz Zb±szynia, Przewodnicz±cy Rady Miejskiej oraz szefowie firmy Kuvert.
Wyróżniono także zawodników w klasyfikacjach indywidualnych. Najskuteczniejszymi strzelcami okazali się kolejno w lidze I Szymon Szulc w lidze II Janusz ¦miałek w lidze III Marcin Marchlewski.
Najlepszymi bramkarzami zostali wybrani w lidze I Łukasz Weimann w lidze II Łukasz Rosiński w lidze III Tomasz Flak.
Najbardziej warto¶ciowymi zawodnikami wybrano za¶ w lidze I Krzysztofa Fleischera w lidze II Piotra Zalisza w lidze III Krzysztofa WoĽniaka.
Organizatorami zawodów byli : Zb±szyńskie Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji, Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy "Gimnazjon" i firma "Kuvert Polska".

Statystyka Kuvert Liga 2010/2011

Kontakt:
Zb±szyńskie Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji
ul. Mostowa 10 a
64-360 Zb±szyń
tel. 68 38 68 050
kom. 664 495 084


Tomasz Szczechowicz

Zb±szyń 2011

centrumsportu-zbaszyn@wp.pl , www.centrumsportu-zbaszyn.pl

powrót