Zb±szyń :: Komunikat z inauguracji rozgrywek zakładowych

Komunikat z inauguracji rozgrywek zakładowych w halowej piłce nożnej W dniu 29 i 30 stycznia w hali sportowej "Zb±szynianka" rozpoczęły się zakładowe rozgrywki piłki nożnej halowej.

To już czwarta edycja tych zawodów. W roku 2008 w lidze wystartowało 6 drużyn, rok póĽniej 10. W sezonie 2010 podobnie jak w bież±cym roku zgłosiło się 8 zespołów reprezentuj±cych miejscowe zakłady, firmy i przedsiębiorstwa.
Celem cyklu jest popularyzacja piłki nożnej, rozwój sprawno¶ci fizycznej, wyłonienie najlepszej drużyny zakładowej w piłce nożnej, a przede wszystkim integracja ¶rodowiska zb±szyńskiego i aktywne spędzanie czasu wolnego.
Organizatorem zawodów jest Zb±szyńskie Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji. Zawody rozgrywane s± systemem każdy z każdym w układzie mecz i rewanż. Zakończ± się 6 marca dekoracj± najlepszych drużyn.
W sobotę i niedzielę rozegrano po dwie kolejki spotkań.
Po cztery zwycięstwa zanotowały zespoły Swedwood MPS i Bestem. Te drużyny z kompletem 12 punktów przewodz± w tabeli.
Trzy zwycięstwa i jedn± porażkę zanotował zespół Swedwood - w chwili obecnej 9 punktów. Po dwa zwycięstwa i po 6 punktów maj± na swoim koncie drużyny Kuvert i Bor-Szott. Jedno spotkanie zwycięsko zakończyła drużyna Elektro-Motor.
Na razie bez zdobyczy punktowej pozostaj± Ardom&Mercor i Swedwood Babimost.
Nie punkty i bramki s± tutaj jednak najważniejsze, liczy się chęć dobrej zabawy i aktywnego spędzenia czasu.
W klasyfikacji najskuteczniejszych zawodników prowadzi Krzysztof Fleischer z Bestem - 8 bramek przed Grzegorzem Pijanowskim ze Swedwood MPS - 7 bramek, Damianem Koleckim ze Swedwood - 6 trafień i Marcinem Marchlewskim z Elektro-Motor 5 bramek.
Zawody wzbudzaj± wiele emocji w¶ród zawodników i kibiców.
Na widowni pojawiaj± się wła¶ciciele i prezesi zb±szyńskich firm, rodziny, koleżanki i koledzy z pracy.
Miło¶ników piłki nożnej zapraszamy do naszej hali w niedzielę 12 lutego na kolejn± rundę rozgrywek zakładowych, a 19 lutego na tradycyjny już Gminny Turniej Piłki Nożnej Halowej o Puchar Burmistrza Zb±szynia, którego głównym organizatorem w tym roku jest Wicher Strzyżewo.

statystyka_liga_zakladowa_2011.pdf

Kontakt:
Zb±szyńskie Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji
ul. Mostowa 10 a
64-360 Zb±szyń
tel. 68 38 68 050
kom. 664 495 084


Tomasz Szczechowicz

Zb±szyń 2011

centrumsportu-zbaszyn@wp.pl , www.centrumsportu-zbaszyn.pl

powrót