Zb±szyń :: KOLEJNE ZWYCIĘSTWA ZBˇSZYŃSKICH SIATKARZY

Kolejne dwa zwycięstwa odnie¶li siatkarze ze Zb±szynia graj±cy w III lidze mężczyzn.

Tym razem pokonali najpierw 12.12.2010 3 do 1 Herbertus Wronki, a 18.12.2010 Rzemie¶lnik Kwilcz 3 do 0. W sumie na koncie maj± już siedem zwycięstw. W obu spotkaniach go¶cie byli niżej notowani po rundzie pierwszej niż drużyna PKS MOS Zb±szyń. Zb±szyńscy kibice, którzy coraz chętniej i liczniej przychodz± do "Zbaszynianki" na siatkarskie zmagania, mieli prawo liczyć na zwycięstwa.
Nie przyszły one jednak łatwo. Szczególnie pierwszy mecz z Wronkami za spraw± nie najlepszej gry miejscowych był wyrównany przez 3 sety. Dopiero w czwartej partii siatkarze Zb±szyńscy zagrali konsekwentnie i pewnie wygrali seta do 18 punktów, a cały mecz 3 do 1.
Pojedynek z Kwilczem był już bardziej jednostronny i przebiegał pod dyktando gospodarzy. Jedynie w trzecim secie go¶cie nawi±zali walkę i przez długi czas prowadzili. Końcówka seta należy jednak ponownie do gospodarzy, którzy wygrywaj±c 26 - 24 i cały mecz 3 do 0.
Zwycięstwa te praktycznie zapewniły zb±szyniakom awans do finałowej rundy rozgrywek. Do rozegrania pozostaj± jeszcze dwa trudne mecze z Czarnkowemu siebie i Pił± na wyjewĽdzie, które zadecyduj± o kolejno¶ci w tabeli. Przez cały sezon Zb±szyniacy spisuj± się nadspodziewanie dobrze, dot±d zaliczyli tylko 2 porażki i to po bardzo wyrównanych spotkaniach. To dobrze rokuje na przyszło¶ć, być może już w tym sezonie będ± cieszyć się z awansu do wyższej ligi.
Serdecznie zapraszamy na kolejny mecz już 8 stycznia 2011 r. - PKS MOS Zb±szyń podejmie u siebie Noteć Czarnków.
Skład zespołu: Bartosz Nowak, Marcin Szczechowicz, Arkadiusz Gajewski, Dawid Połomka, Patryk Frasz, Damian Kramski, Marcin Bocian, Błażej Andrzejewski, Adam Nefermann, Kamil Stachowiak, Adrian Lisek, Mateusz Pięta, Karol Dembniak.
Swoje zmagania w tym roku zakończyli także młodzicy PKS - MOS Zb±szyń. W ostatnich turniejach dwukrotnie pokonali Orlika Miłosław 2 do 1 i 2 do 0. Ulegli natomiast drużynie Piasta Krotoszyn i Colmana Kalisz.