Zb±szyń :: Turniej tenisa ziemnego

I TURNIEJ TENISA ZIEMNEGO W RAMACH IV MŁODZIEŻOWEGO GRAND PRIX ZBˇSZYNIA 2010

W dniu 1 maja na kortach ZCSTiR przy ulicy 17 - Stycznia w Zb±szyniu odbył się pierwszy w sezonie 2010 turniej tenisa ziemnego w ramach IV Młodzieżowego Grand Prix Zb±szynia.
Celem całego cyklu jest popularyzacja tenisa ziemnego w ¶rodowisku zb±szyńskim, promowanie aktywnego zagospodarowania czasu wolnego, wyłonienie najlepszych młodych tenisistów ziemnych w Zb±szyniu.
Turnieje odbywać się będ± w maju, czerwcu, wrze¶niu i paĽdzierniku. Finał odbędzie się na sztucznym korcie "Orlika 2012" lub w hali sportowej "Zb±szynianka". Suma punktów z wszystkich turniejów zadecyduje o zdobyciu tytułu Młodzieżowego Mistrza Zb±szynia w roku 2010.
W pierwszych zawodach wystartowało 11 zawodników 5 ze szkół podstawowych, 6 w kategorii do lat 18 oraz 4 dziewczęta. W kategorii chłopców ze szkół podstawowych oraz w kategorii dziewcz±t zawody rozegrano systemem każdy z każdym. W grupie starszej pierwsza runda to system pucharowy, a finałowa każdy z każdym.
W kategorii dziewcz±t swoje dwa pierwsze pojedynki wygrała Aleksandra Dach pokonuj±c 6 do 2 Annę Borkowsk± oraz 7 do 6 Kornelię Sobczak. Na swoj± korzy¶ć rozstrzygnęła mecz również Daria Brzezińska, która wygrała 6 do 2 z Korneli± Sobczak.
W grupie chłopców ze szkół podstawowych pierwsze mecze zakończyły się zwycięstwem Dawida Szaferskiego (najmłodszego uczestnika turnieju), który pokonał 6 do 5 Tobiasza Roguszkę oraz Michała Szczechowicza, który pokonał 6 do 2 Miłosza Sobczaka.
W kategorii do lat 18 pierwsza runda to pojedynek Sebastiana Gostyńskiego z Dawidem Dominikiem. Po zaciętej walce w "tie-break" zwyciężył Dawid Dominik 7 do 6 co było wielk± niespodziank±, ponieważ Sebastian Gostyński do triumfator rozgrywek z roku ubiegłego. Niestety po rozegraniu wymienionych pojedynków nad korty nadci±gnęły ciemne chmury i zacz±ł padać deszcz, a to jak widomo w tenisie ziemnym uniemożliwia prowadzenie rozgrywek. Podjęto więc decyzję o przerwaniu zawodów. Będ± one kontynuowane w pi±tek 7 maja od godziny 15.00 dla kategorii do 18 lat oraz w sobotę 15 maja od godziny 10.00 dla kategorii dziewcz±t oraz chłopców ze szkół podstawowych.
Organizatorzy: Zb±szyńskie Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji oraz Ognisko TKKF ,,ŁabędĽ" w Zb±szyniu zapraszaj± na drugi turniej Młodzieżowego Grand Prix Zb±szynia 22 maja o godzinie 10.00.