Zb±szyń :: Turniej tenisa ziemnego

II TURNIEJ TENISA ZIEMNEGO W RAMACH IV MŁODZIEŻOWEGO GRAND PRIX ZBˇSZYNIA 2010

W dniu 22 maja na kortach ZCSTiR przy ulicy 17 - Stycznia w Zb±szyniu odbył się drugi w tym sezonie turniej tenisa ziemnego w ramach IV Młodzieżowego Grand Prix Zb±szynia. Celem całego cyklu jest popularyzacja tenisa ziemnego w ¶rodowisku zb±szyńskim, promowanie aktywnego zagospodarowania czasu wolnego, wyłonienie najlepszych młodych tenisistów ziemnych w Zb±szyniu.
W drugich tegorocznych zawodach wystartowało 7 zawodników ze szkół podstawowych, 5 w kategorii do lat 18 oraz 3 dziewczęta. W kategorii chłopców do lat 18 i dziewcz±t ze szkół podstawowych turniej rozegrano systemem każdy z każdym. W grupie chłopców młodszych pierwsza runda to system pucharowy, a runda finałowa każdy z każdym.
W kategorii dziewcz±t najlepsza po raz drugi okazała się Daria Brzezińska, która pokonała 6 do 3 Annę Borkowsk± i Kornelię Sobczak.
Po zwycięstwie 6 do 4 nad Ann± Borkowsk± drugie miejsce zajęła Kornelia Sobczak. Trzeci± lokatę zajęła więc Anna Borkowska.
W grupie chłopców ze szkół podstawowych pierwsze mecze zakończyły się zwycięstwami Bartka Bociana, Dominika Halasza, i najmłodszego uczestnika turnieju 7 - letniego Michała Szaferskiego. Doł±czyli oni do rozstawionego z nr 1 Michała Szczechowicza i dalej rozegrali turniej systemem każdy z każdym.
Najlepiej w tej grupie wiekowej zaprezentował się tym razem Dominik Halasz, który na swoj± korzy¶ć rozstrzygn±ł wszystkie pojedynki.
Drugie miejsce zaj±ł Michał Szczechowicz, trzeci był Bartek Bocian na czwartej pozycji zwody ukończył Michał Szaferski. Kolejne miejsca przypadły Dawidowi Szaferskiemu, Miłoszowi Sobczakowi i Tobiaszowi Roguszce.
Najbardziej wyrównany przebieg miały zawody w kategorii chłopców do lat 18. Żadnemu z uczestników nie udało się wygrać wszystkich pojedynków.
W trzech meczach zwyciężły Adrian Najbor i został najlepszym zawodnikiem tej kategorii. Po dwa zwycięstwa zanotowali Karol Budniak i Sebastian Gostyński. W bezpo¶rednim meczu lepszy okazał się Sebastian Gostyński i to on zaj±ł drugie miejsce. Na trzeciej pozycji uplasował się więc Karol Budniak czwarty był Kamil Andrzejak, pi±ty Dawid Dominik.
Wszyscy otrzymali dyplomy i zgromadzili kolejne punkty do klasyfikacji Młodzieżowego Grand Prix Zb±szynia. Najlepsi otrzymali pami±tkowe medale.
Organizatorzy: Zb±szyńskie Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji oraz Ognisko TKKF ,,ŁabędĽ" w Zb±szyniu zapraszaj± na kolejny turniej Młodzieżowego Grand Prix Zb±szynia 26 czerwca o godzinie 10.00.