Zb±szyń :: Siatkarze na starcie sezonu 2010/2011

Młodzicy
W sobotę 23 paĽdziernika zainaugurowano rozgrywki ligowe siatkarzy w hali sportowej "Zb±szynianka" w Zb±szyniu w sezonie 2010/2011.
Młodsi siatkarze PKS MOS Zb±szyń, od przegranej rozpoczęli swój udział w wielkopolskiej lidze siatkówki. W pierwszym turnieju we własnej hali ulegli 10:25 i 22:25 UKS Zielone Wzgórza Murowana Go¶lina. Żal straconych punktów szczególnie w drugim secie gdyż mieli¶my już 4 punktow± przewagę przy stanie 20:16. Nie potrafili¶my jednak jej wykorzystać.
W tym dniu lepszy okazał się też zespół Kanisiatki Gostyń który pokonał zb±szynian 25 do 10 i 25 do 11. Młodzi, trochę jeszcze niedo¶wiadczeni siatkarze ulegli presji rangi turnieju. Jednak 30 paĽdziernika maj± okazję do rewanżu w czasie turnieju w Murowanej Go¶linie.
Wcze¶niej jeszcze przed sezonem grali zupełnie poprawnie . Jednak ligowa presja trochę podcięła im skrzydła.
Poprzedni sezon zakończyli¶my na 13 miejscu - mówi Łukasz WoĽny trener młodzików PKS MOS Zb±szyń - Starali¶my się sumiennie przepracować przerwę w rozgrywkach. Chłopcy uczestniczyli w treningach, rozgrywali turnieje siatkówki plażowej w lipcu i sierpniu uczestniczyli w obozie sportowym w Lubniewicach. Trzon zespołu stanowi± chłopcy w wieku od 12 do 14 lat. Będziemy się starali, aby wyj¶cie z grupy do dalszego etapu rozgrywek. To byłoby dla nas dużym sukcesem.

III liga mężczyzn
Zdecydowanie lepiej wypadli starsi zawodnicy PKS MOS Zb±szyń. W pierwszym historycznym pojedynku w III lidze pokonali we własnej hali "ZIELONE WZGÓRZA" Murowana Go¶lina 3:0
Już w pierwszym wyjazdowym meczu nasz zespół pokonał bardziej do¶wiadczon± drużynę z Wronek 3:0. Sobotni pierwszy mecz u siebie zakończył się podobnym wynikiem 26:24, 25:23 i 25:22.
Wszystkie sety były niezwykle wyrównane. Walka o zwycięstwo toczyła się do ostatnich piłek.
Szczególnie emocjonuj±cy przebieg miała trzecia partia, w której to miejscowi przegrywali już 0 do 6 następnie 8 do 16, aby po kilku skutecznych akcjach wyrównać stan seta, a w końcówce zwyciężyć 25 do 22.
Trochę zabrakło kończenia akcji w pierwszym ataku - mówi Ryszard Frasz trener PKS MOS Zb±szyń - To s± bardzo młodzi zawodnicy jak na ta ligę, brakuje im ogrania. Czekaj± nas mecze w Kwilczu i Czarnkowie. Za¶ w ¶rodę 10 listopada o godzinie 18.00 znowu zagramy w Zb±szyniu. Tym razem z teoretycznie mocniejszym zespołem reprezentuj±cym Jokera Piła. W ubiegłorocznych rozgrywkach w lidze kadetów, z tym klubem toczyli¶my wyrównane pojedynki. Chcemy powalczyć o wej¶cie do grupy finałowej, jednak awansuj± tylko trzy najlepsze zespoły. Każdy mecz a nawet set się liczy. Obecnie mamy najlepsz± drużynę w historii Zb±szynia. Jestem pod wrażeniem ich zaangażowania i po¶więcenia. Drużyna bardzo ciężko pracuje podczas treningów, co przynosi efekty. Gdy przyjechali¶my na mecz do Wronek, miejscowi ro¶li i starsi siatkarze byli przekonani o swojej wygranej. Jednak srogo się zawiedli.
W chwili obecnej po dwóch rozegranych rundach zespół zb±szyński jest niespodziewanym liderem III ligi siatkówki mężczyzn w swojej grupie.