ZBˇSZYŃ :: VI GP Zb±szynia 2010/2011 - 2 turniej

"II Memoriał im. Z. Zgierskiego" 20.11.2010

W dniu 20 listopada br. w Zb±szyniu odbył się drugi turniej zaliczany do VI edycji Grand Prix Zb±szynia w szachach. Turniej miał szczególny wymiar, ponieważ po¶więcony był pamięci, zmarłego przed dwoma laty naszego wspaniałego przyjaciela Ziemowita Zgierskiego, wybitnego działacza szachowego z Obry. To już drugi turniej memoriałowy organizowany przez nasz klub.
Do rozgrywek przyst±piło blisko 90 zawodników z dziesięciu miejscowo¶ci takich jak: Zielona Góra, Sulechów, Wolsztyn, Sulęcin, Kostrzyn Wlkp., Kopanica, Siedlec, Przyprostynia, Nowa Wie¶ Zb±ska oraz Zb±szyń. Rozegrano ł±cznie 7 rund systemem szwajcarskim, tempo 15 minut na zawodnika.
Po 4-godzinnych zmaganiach wyłoniono najlepszych. Zwycięzc± turnieju z dorobkiem 6 pkt. został Grzegorz Zabawski z KSz. Sulechów. Na drugim miejscu uplasował się Bartosz Gajewski z MKS Wicher Zb±szyń. Należy dodać, że Bartek przy okazji wygrał grupę gimnazjalistów. Kolejne miejsca zajęli: Tomasz Koleda z Sulęcina oraz Aleksander Stańkowski z Sulechowa, który obj±ł prowadzenie w klasyfikacji generalnej po 2 turniejach GP.
W grupie juniorów do lat 13 pierwszy był Kami Wi¶niewski z KSz. Sulechów, w grupie do lat 10 triumfowała Sara Robaszkiewicz z Kostrzyna Wlkp. W grupie 8-latków zwyciężył Jakub Urbański przed Ol± Kubiak (oboje SP Zbaszyń), trzeci był Filip Bimkiewicz z Przyprostynii.
Na zakończenie zawodów najlepsi zawodnicy otrzymali puchary, statuetki, medale oraz dyplomy ufundowane przez Starostwo Powiatowe z Nowego Tomy¶la oraz klub MKS Wicher Zbaszyń. Dyplomy przygotowała Pani Magdalena Rożek.
Już dzisiaj zapraszamy na "Turniej Gwiazdkowy", zaliczany do Grand Prix, który odbędzie 18 grudnia.