Zb±szyń :: Otwarte Mistrzostwa Zb±szynia w Tenisie Stołowym

Komunikat z Otwartych Mistrzostw Zb±szynia w Tenisie Stołowym

Uczczenie ¦więta Odzyskania Niepodległo¶ci, popularyzacja tenisa stołowego, umożliwienie czynnego wypoczynku, wzmacnianie zdrowia i kondycji uczestników oraz wyłonienie najlepszych zawodników w 2010 roku to główne cele, które realizowane były w ramach Otwartych Mistrzostw Zb±szynia w Tenisie Stołowym, które odbyły się w sobotę 6 listopada 2010 w hali sportowej "Zb±szynianka".
W turnieju w kilku kategoriach wystartowała rekordowa liczba 49 zawodników i zawodniczek ze ¦wiebodzina, Babimostu, Zb±szynka, Przemętu, Radoszyna, Radomierza, Zakrzewka, Siekowa, Błotnicy, Kosieczyna, Przyprostyni, i Zb±szynia. W ci±gu 6 godzin rozegrali oni ł±cznie 154 pojedynki na 12 stołach. Wszystkie mecze rozgrywane były do trzech wygranych setów do 11 punktów. W grupie kobiet do rywalizacji przyst±piło 8 zawodniczek, które zagrały systemem każdy z każdym. Rywalizację wygrała Barbara ¦cigała z Radomierza przed Bernadet± Jakubowsk± z Błotnicy i Malwin± Szczebiot ze Zb±szynia.
Najlepszymi w¶ród chłopców szkół podstawowych okazali się Dominik Fijałkowski z Radoszyna przed Michałem Szelzchenem ze Zb±szynia. W kategorii chłopców szkół gimnazjalnych turniej został przeprowadzony w dwóch grupach eliminacyjnych, z których awans do rundy finałowej uzyskało po trzech pierwszych zawodników. Zwyciężył Hubert Marach z Przemętu, drugie miejsce zaj±ł Maksymilian Suliga z Radoszyna, trzecie Dominik Fijałkowski z Radoszyna.
Najwięcej emocji tradycyjnie dostarczyły pojedynki w kategorii otwartej. Eliminacje przeprowadzono w 4 grupach eliminacyjnych, z których do finałowego etapu zakwalifikowali po dwaj najlepsi zawodnicy.
Finały przeprowadzono systemem do dwóch przegranych pojedynków. Po kolejnych grach w pierwszym półfinale znaleĽli Henryk Zduński ze Zb±szynka i Piotr Jakubowski z Błotnicy za¶ w drugim zagrali Szymon Starszak ze Zb±szynia i Dariusz Franc ze ¦wiebodzina. Po zaciętych bojach w finale zagrali Jakubowski i Franc . Mecz w stosunku 3 do 1 na swoj± korzy¶ć rozstrzygn±ł Dariusz Franc i został Mistrzem Zb±szynia w Tenisie Stołowym na rok 2010.
W meczu o trzecie miejsce Szymon Starszak pokonał Henryka Zduńskiego. Na zakończenie zawodów wszyscy otrzymali pami±tkowe dyplomy a najlepsi okoliczno¶ciowe statuetki.
Organizatorami zawodów było Zb±szyńskie Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji oraz Ognisko TKKF "ŁabędĽ" w Zb±szyniu.