Rozmowa z ANNˇ i KUBˇ KUBICKIMI, powrót
  członkami zb±szyńskiego klubu motocyklowego "ŁabędĽ"  

 


ANNA I KUBA KUBICCY
Anna pochodzi z Nowego Tomy¶la, Kuba ze ¦wiebodzina. Tam się poznali i ukończyli technikum mechaniczne. Maj± dwoje dorosłych synów, którzy podobnie jak i rodzice s± ciekawi ¶wiata. Przez cał± zimę przygotowuj± trasę, by na wiosnę wyruszyć w podróż.

 

Po drodze wst±pili do Zb±szynia

- Naprawdę wracacie państwo z Paryża?
A.KUBICKA: - Oczywi¶cie, że tak. Ale nie wracamy tylko z samego Paryża. Byli¶my tam trzy dni, nocuj±c w małym hoteliku, niedaleko placu Bastylii.

- Rozumiem, że to była jaka¶ dłuższa wyprawa, tak?
A.K: - Tak, Paryż to był tylko jeden z etapów naszej podróży. Ł±cznie przejechali¶my 4500 km, zwiedzaj±c Amsterdam, oczywi¶cie Paryż, zamki nad Loar±. Byli¶my też nad Jeziorem Genewskim u stóp Alp, potem jeszcze Tyrol i przez Czechy wrócili¶my do Polski.
K. KUBICKI: - W podróż, która trwała dwa tygodnie, wybrali¶my się tylko we dwoje. Była to nasza druga wyprawa, w zeszłym roku wybrali¶my się do Austrii, by zobaczyć obóz Mauthausen, gdzie zgin±ł mój dziadek, mieszkaj±cy w Zb±szyniu.

- Na jakiej maszynie zwiedzali¶cie Europę?
K.K: - Nasz motor to Yamaha Dragstar 1100, rocznik 2004, zakupiony dwa lata temu ze Stanów Zjednoczonych. Pierwsz± maszynę otrzymałem od żony w prezencie gwiazdkowym, zmusiła mnie w ten sposób do zrobienia prawa jazdy na motocykl.

- A jak podczas podróży zdarzy się awaria to co wówczas?
K.K: - No cóż w razie awarii mamy wykupion± pełn± formę ubezpieczenia.

Jak to się stało, że będ±c mieszkańcami Nowego Tomy¶la, zostali¶cie członkami zb±szyńskiego klubu motocyklowego "ŁabędĽ"?
A.K: - Chcieli¶my wspólnie spędzać czas z ludĽmi, maj±cymi podobne pasje jak my. W ten sposób trafili¶my do "naszych Łab±dków" w Zb±szyniu.

- Sk±d zamiłowanie do motocykli, nie wygodniej podróżować samochodem?
A.K: - Może i wygodniej, ale to nie znaczy, że ciekawiej. W samochodzie nie czuje się zapachów lasu, pola czy ł±ki. Jest się wówczas uboższym o wiele doznań.

- Czego należy życzyć motocyklistom?
K.K: - Na przydrożnych parkingach, wszyscy nam życzyli szeroko¶ci!

- Dziękuję.

A.T.O.M.

 

Podziel się swoim zdaniem

E-mail    Tel: 0 606 746 853

A.T.O.M.

fot. A.B.

powrót