Poszukujący informacji oraz rodzin w Polsce i za granicą

Zainteresowane osoby proszone są o kontakt.


Poszukuję kontaktu z krewnymi rodzin Kramskich z Tuchorzy oraz Nadstazików zamieszkałych ostatnio w Zbąszyniu.

Nadstazik Arkadiusz
( 18.10. 2008r. )

arkanad@wp.pl

Poszukuję Any Norwegians

Any Norwegians (or other Scandinavian) living in the Zbanszyn, Babimost, Wolsztyn area?? Or do you have any accuaintances like that ?? Please contact me on e-mail : bjalmest@yahoo.no

( 29 grudzień 2007 )

bjalmest@yahoo.no

Poszukiwania rodzinne

W związku z opracowywaniem rodzinnego drzewa genealogicznego poszukuję kontaktu z potomkami Franciszki Olejnik (córki Wojciecha Olejnika i Michaliny Wawrzyniak z Żelazna), której mężem był Stanisław Otto . Wiem, że zamieszkali w Zbąszyniu i że mieli dzieci: Wandę, Józefę, Stanisława (miał dzieci), Marię, Stefana (dzieci) i Cecylię(ur.1919r., miała 2 synów).

( 19 lipiec 2007 )

ewaolejnik45@o2.pl Ewa Olejnik-Urban z Nowej Soli
Telefon: 0-68 3878679

Witam.
Kiedyś przyjeżdzałam do Zbąszynia na kolonie. Zapoznałam się wtedy z rodziną Stefaniakow, ktorzy mieszkali przy ulicy Sienkiewicza. Jeżeli jest jakaś mozliwość, to chciałabym odnaleźć ta rodzinę i odnowić z nimi kontakt. Byłabym bardzo wdzięczna za pomoc.
Z góry dziekuję

j.zenovic@interia.pl Jola z Litwy

Z kart historii
Przebieg granicy Państwa Polskiego na odcinku od Grójca Małego - Dąbrówki Wlkp. do roku 1939 ochraniała straż graniczna. Na przedstawionym zdjęciu znajdują się między innymi żołnierze którzy pełnili służbe na tym odcinku. Zdjęcie wykonane jest 23 kwietnia 1938 roku w Nądni przy domu Pani Anieli RZEPY. Na zdjęciu trzeci od lewej,
to Franciszek Muńko ur.17.11.1899 roku w Nowym Kramsku. To on właśnie pełnil służbę na strażnicy
w Chobienicach w dniu 1 września 1939 roku. Jak wiem z opowiadań, po wkroczeniu Niemiec do Polski uciekał
w kierunku Wolsztyna i w okolicach Bielinka został zastrzelony przez Niemców i w tym miejscu gdzie dziś znajduje się pomnik miał być pochowany. Sprawdzając to miejsce - na tablicy jego nazwisko nie istnieje i nigdy nie było.
Do dnia dzisiejszego losy Franciszka Munko są nieznane. Może ktoś zna historię tamtych wydarzeń?.
Drodzy czytelnicy myślę, że rozpoznacie pozostałych żołnierzy na tym zdjęciu i nazwiska zostaną opublikowane. Franciszek Muńko był moim dziadkiem, a przede wszystkim żołnierzem.

Jan MUNKO jan_munko@interia.pl

Fotografia

gzowoc@xl.wp.pl Jan Muńko

Proszę o kontakt wszystkie osoby które rozpoznają to zdjęcie.
Na zdjęciu znajduje się mój ojciec Muńko Bolesław urodzony w 1925 roku mając 17 lat. Zdjęcie wykonane jest
w Kosieczynie w 1943 roku ( wieś w gminie Zbąszynek woj. lubuskie) pracował przymusowo u niemieckiego gospodarza w Kosieczynie o nazwisku KRAFT. Na zdjęciu ojciec jest z małym chłopcem, jak wynika z opisu zdjęcia, nazywał się Kraft Eirych. Wszystkich osób, które rozpoznają to zdjęcie proszę o kontakt, a szczególnie Pana Eirych. Jestem zainteresowany losami Pana Ericha. Wszelkie informacje proszę przekazać na adres internetowy: jan_munko@interia.pl

Fotografia

gzowoc@xl.wp.pl Jan Muńko

Proszę o kontakt z ludzmi, którzy rozpoznają swoich bliskich na załączonym zdjęciu.

Fotografia

gzowoc@xl.wp.pl Zenon Owoc, członek Towarzystwa Pamięci Powstania Wielkopolskiego

Poszukuję informacji o burmistrzach Murowanej Gośliny. Wiem, że jeden z nich - Wiktor Węclewski - był w latach 1920-1922 burmistrzem Zbąszynia. Burmistrz Węclewski opuścił Murowaną Goślinę w grudniu 1920 roku przechodząc na podobne stanowisko w Zbąszyniu. Tyle wiem. Bardzo bym prosił o jakiekolwiek informacje na temat tej osoby, jak zapisała się w pamięci zbąszyniaków, co się z nią stało po 1922 roku? Gdyby istniała taka możliwość prosiłbym o przesłanie również skanu zdjęcia burmistrza, w Murowanej Goślinie niestety nie zachowalo się żadne. Proszę, jeśli to możliwe, o przekazanie mojej prośby także innym instytucjom zbąszyńskim mogącym dysponować odpowiednimi wiadomościami o tej osobie. Z niecierpliwością oczekuję odpowiedzi.W ramach rewanżu gotów jestem przesłać wszelkie dane o Wiktorze Węclewskim zgromadzone do tej pory przez Izbę Regionalną w Murowanej Goślinie.
biblioteka@murowana-goslina.pl Dariusz Paprocki

W moim archiwum domowym posiadam oryginalny plan sytuacyjny rozmieszczenia wojsk niemieckich podczas obrony miasta Zbąszynia w dniach od 27 do 29 stycznia 1945 roku, przed nacierającymi jednostkami Armii Radzieckiej, które w tych dniach zajęły prawobrzeżną część miasta. Fragment tego planu można zobaczyć klikając niżej. Mam na celu ewentualne uzyskanie od uczestników tych działań lub znawców zdarzeń tego okresu, informacji o jednostkach niemieckich i radzieckich biorących udział w walkach o Zbąszyń, opisania znaków stosowanych do oznaczania wojskowych sytuacji na planie w armii niemieckiej, oraz innych ciekawych opisów związanych z tamtą sytuacją.
Zobacz fragment planu
gzowoc@xl.wp.pl Zenon Owoc

Hello, I found your site on the internet, however, I do not speak Polish. Do you have this site available in English? My father was born in Zbaszyn, and I would love to read and learn about his birthplace. He died in 1996, and I would like to know about my heritage. Thank you, Mike Foster.
mjfoster@mnsi.net Mike Foster

Mam na imię Krzysiek i od 10 lat mieszkam w Sydney. Mam znajomych w waszych okolicach i przyjeżdżałem do Miejscowości Lutol Mokry przez całe moje dzieciństwo. Czy jest jakaś mozliwość skontaktowania się z nimi lub otrzymania ich adresu internet. Znajomi mają na imię Jezierscy Ryszard i Halina . Nie pamiętam numeru domu,
ale wiem, że był to pierwszy lub drogi dom od cmentarza, zaraz po wieździe do Lutola Mokrego od strony Zbąszynia. Czy jest jakaś informacja, dzięki której mogł bym się dowiedzieć? Dziękuję serdzecznie i czekam na odpowiedź.
jkbialecki@optusnet.com.au Krzysztof B.

Od dłuższego czasu robię drzewo geanalogiczne naszych rodzin, między innymi rodziny Zielendów.
Wiem że mój pradziadek Jan Zielenda (1876 +1918) zmarł w Niemczech w cukrowni. Jan miał dwie siostry (Nieborza) i brata który mieszkał w Niemczech i miał dwóch synów. Nie wiem z jakiej miejscowości pochodzi nasz krewny. Proszę mi pomóc w tej sprawie, nie jestem najlepszym internetowym surferem i nie wiem w jaki inny sposób mogę nawiązać kontakt z moją rodziną. Z góry dziękuję za pomoc.
awa@awa.net.pl Andrzej Zielenda

Chciałbym uzyskac informacje na temat cmentarza rodziny FUNCK, który znajduje się w lesie koło NOWEGO DWORU a konkretnie na Nowym Świecie. Będąc na urlopie w rodzinych stronach miałem okazję zobaczyć
to miejsce i ku mojemu zdziwieniu bardzo zadbane. Jednocześnie jestem zainteresowany szkołą, która znajdowała się w Nowym Dworze. Jak zauważyłem budynek istnieje do dnia dzisiejszego a chciałbym znać historię tej szkoły.
URODZIŁEM SIĘ W TEJ WIOSCE I SPĘDZIŁEM MOJE NAJMŁODSZE LATA od 35 lat nie mieszkam na ziemi Zbąszyńskiej ale historia mnie interesuje, moich rodzinnych stron.
Materłały które zbieram są mi niezbędne do publikacji oraz planowania wycieczek bo jestem zapalonym turystą.
Materiały proszę przesłać na adres internetowy nadawcy.
JAN MUŃKO

Poszukujemy kontaktów z mieszkańcami powiatu świdnickiego, którzy dziś przebywają poza Polską.
Powstał serwis internetowy powiatu świdnickiego - www.dziennik.swidnica.pl i chętnie widzielibyśmy wsród jego czytelników byłych mieszkańcow naszego rejonu. Istnieje możliwość założenia na naszym forum specjalnego działu dla byłych mieszkańcow - www.forum.dziennik.swidnica.pl
Redakcja świdnickiej strony internetowej

Mój dziadek, Ludwig Kluj, urodził się 19 sierpnia 1869 r. w Perzynach. Poślubił Agnes Menzel z Bytomia.
Pradziadek, Johannes Kluj, urodził się 24 maja 1844 r. w Nądni. Poślubił Elizabeth Tomaszewską.
Prapradziadek nazywał się Michael Kluj, a jego żona nazywała się z domu Juliane Tobys.
Oliver Kluj (Niemcy)

Poszukuję korzeni mojej rodziny ze strony ojca, Stanisława Masznera ur. 3.12 1906r. w Warszawie.Ojciec miał trzech braci, Karola, Kazimierza, Wacława i siostrę nie wiem, jak miała na imię. Moja babcia Anna jest pochowana na cementarzu na Bródnie w Warszawie. Karol miał syna Zygmunta, który był farmaceutą. Wacław miał dwóch synów, jeden z nich był nipełnosprawny, mieszkali na Bródnie, na ul.Św.Bonifacego. Wacław miał zakład produkcji sztucznych kwiatów. Kazimierz mieszkał z żoną (chyba Anną) na ul. Nowy świat w Warszawie, chyba był szewcem. Leży pochowany na Bródnie. Wydaje mi się, że mieli przysposobionego syna (chyba Piotra). To są wszystkie informacje jakie posiadam. Wiem, że w Zbąszyniu mieszka rodzina Masznerów: Wiesław, Marcelina, Monika.
Czy mogę prosić o ich adres? Chciałabym do nich napisać.
Kinga Kowalska

RECHERCHE FAMILLE SOBECKI TADEK OU SES ENFANTS POUR CORRESPONDANCE PER INTERNET
SOBECKI RICHARD VIMY FRANCE
Rodzina Sobecki

Poszukuję kolegi zamieszkałego w okolicach Toronto, który zamieszkiwał w Gorzowie Wlkp. do 1987/8 o nazwisku Szmudrowski Mariusz pseudonin (Szmuder) nazwisko jest rzadkie.
Ryszard Kwiatkowski z Gorzowa zamieszkały w BRD - Duisburg kontakt telefon.004920668951

Jeżeli znasz poszukiwaną osobę, a chcesz komuś pomóc, proszę skontaktować się z tymi, którzy ją poszukują.

Ogłoszenia zamieszczam bez sprawdzania ich wiarygodności. Zgłaszający jest odpowiedzialny za rzetelność podanych informacji.
Anonimowe ogłoszenia nie będą umieszczane na stronie.

 

Strony o podobnej tematyce

www.familysearch.org
www.ahnenforschung.net
http://www.polskiinternet.com/polski/poszukuje.html

 


strona główna
powrót