ZBĄSZYŃ :: IV Neujahre Open 2011 Guben

Występem w Międzynarodowym Turnieju "XIV Neujahre Open 2011", który odbył się od 1 do 6 stycznia br. w Guben, zawodnicy zbąszyńskiego Wichra zainaugurowali nowy sezon szachowy.

Ten jeden z najsilniejszych niemieckich open-ów zgromadził na starcie blisko 100 zawodników z kilkunastu krajów, w tym kilku arcymistrzów i arcymistrzyń. Do rozgrywek przystąpili zawodnicy m.in. z Niemiec, Norwegii, Islandii, Bułgarii, Rosji, Czech, Ukrainy, Rumunii, Kazachstanu, Polski itd.
W tej doborowej stawce zawodników, zbąszynianie potrafili odegrać pierwszoplanowe role. W grupie juniorów starszych drugie miejsce wywalczył Aleksander Stańkowski z Sulechowa, który w III Lidze Juniorów będzie reprezentował barwy Wichra Zbąszyń. Olek rozegrał świetny turniej, zdobywając wiele punktów z utytułowanymi zawodnikami. Świetnie spisali się też wychowankowie naszego klubu, finalistka Mistrzostw Polski Juniorów Gabrysia Rożek, która zajęła 3 miejsce w grupie dziewcząt do lat 10 oraz Włodarek Mikołaj, który uplasował się na trzecim miejscu w gronie juniorów do lat 10. Nieźle spisali się też Gajewski Bartosz, Bartek Bocian, Kinga Waszkowiak oraz Grzesiu Piątek. Nasi młodzi zawodnicy potrafili zdobywać punkty z zawodnikami z międzynarodowym rankingiem ELO. Bardzo dobre zawody rozegrał także, grający zupełnie bezkompromisowo (5 zwycięstw, 4 porażki) Robert Goździewicz, który zajął w generalnej klasyfikacji 26 miejsce (3 miejsce wśród zawodników z Polski). W pierwszej i piątej rundzie Robert Goździewicz był bliski sprawienia nie lada sensacji, będąc o włos od remisu z zwycięzcą turnieju, rosyjskim arcymistrzem Viachesłavem Zakharstovem oraz z drugim w turnieju Dmitryjem Stetsem z Ukrainy. Robert Goździewicz, reprezentujący barwy klubu SV Chemie Guben, wywalczył puchar i nagrodę pieniężną za 2 miejsce w prestiżowej klasyfikacji zawodników z Euroregionu Nysa-Sprewa-Bóbr.
Już 13 stycznia br. z Zbąszyniu odbędą się Drużynowe Mistrzostwa Powiatu Nowotomyskiego Szkół, które będą eliminacjami do Finału Wojewódzkiego, a dwa dni później odbędzie się Turniej Noworoczny, zaliczany do VI edycji Grand Prix Zbąszynia (4 turniej). Serdecznie zapraszamy!

Informacja: Goździewicz Robert