Nądnia - turystyka

wieś
historia
dzisiaj
turystyka
budowniczy kozłów
kuźnia z 1893 r.

Malowniczo położona wieś przyciąga jak magnez coraz większe rzesze turystów. Dostęp do jeziora i bliskość lasów sprawia, że coraz więcej ludzi pragnie osiąść tu na stałe lub spędzić urlop na łonie natury.

Polska wieś coraz wyraźniej zatraca swój typowo rolniczy charakter. Nądnia również zmierza w tym kierunku - staje się coraz berdziej otwarta na nowych przybyszów. Świadczą o tym liczne domy, które ostatnimi czasy wyrastają, jak ... grzyby po deszczu. Coraz więcej ludzi odkrywa możliwości w branży turystycznej.

Prężnie rozwija się ośrodek turystyczny "Saracen". Na tle lasu odróżnia się wiekli wigwam. Przewidziane są tam miejsca biwakowe i parkingowe. Pan Florian Buczkowski oferuje również miejscami w ośrodku wczasowym. Gospodarstwo agroturystyczne Państwa Grąsów proponuje turystom też wypoczynek tuż nad jeziorem.

Amatorzy wycieczek rowerowych odnajdą tu ciekawe trasy. Przez wieś przebiega szlak rowerowy zwany Szlakiem Bojowym Powstańców Wielkopolskich. Jego trasa prowadzi przez: Chrośnicę, Leśne Domki, Przyprostynię, Perzyny, Nową Wieś, Nądnię i Zbąszyń.

Informacje źródłowe: "Zbąszynianin", artykuł A. Baszyńska
Fotografie z Nądni  
 

powrót